Znaczenie kart Tarota

Talia kart tarota składa się z 78 kart, podzielonych na Arkana Wielkie (22 karty) i Arkana Małe (56 kart). Każda z talii, dostępnych w internecie, jest unikatowa. Z tego powodu ile talii, tyle znaczeń. Każda z nich skupia się na innych symbolach, tworząc niepowtarzalne interpretacje. Większość z nich można jednak zebrać w kilka podstawowych znaczeń, mających uniwersalne zastosowanie.

Interpretacja kart tarota

Na znaczenie kart tarota ma wpływ wiele czynników. Poszczególni wróżbici interpretują karty inaczej, niż ich koledzy po fachu. Wiele lat doświadczenia w zawodzie pozwala im opracować autorskie znaczenia, mające zastosowanie w ich własnej pracy. Jedna karta odnosi się do kilku dziedzin z życia. Dlatego np. karta (0) Głupca co innego oznacza przy pytaniu ogólnym, a już zupełnie co innego, gdy pytający chce się dowiedzieć, jak będzie wyglądało jego życie uczuciowe. Odczucia i intuicja czytającego karty ma równie duże znaczenie, bowiem to one podpowiadają, na co zwrócić uwagę w symbolice danej karty.

Rozkłady kart tarota

Nadrzędnie należy traktować rozkłady kart tarota. Rozpoczynając wróżenie karty dobiera się pod konkretne pozycje. Ułatwia to pracę z kartami, jest też dobre dla osób początkujących, które nie do końca potrafią łączyć karty. Przypisując kartom konkretne pozycje ich znaczenie jest od razu widoczne i naprowadza osobę wróżącą na odpowiedni trop w szukaniu odpowiedzi. Rozkładów powstają tysiące. Najłatwiejsze z nich to 2 lub 3 karty, ale istnieją też takie, które wykorzystują całą talię. Wyłożenie tylko kilku kart i przypisanie im pozycji ułatwia pracę z tarotem oraz pozwala wnikliwie poznać znaczenie każdej karty.