Znaczenie kart Tarota

Talia kart tarota składa się z 78 kart, podzielonych na Arkana Wielkie (22 karty) i Arkana Małe (56 kart). Arkana Małe w swoim składzie posiadają Puchary, Monety, Buławy i Miecze. Wszystkie karty posiadają swoją różnorodną symbolikę i każda z nich może oznaczać coś innego, w zależności od tego, jaka pozycja tarota jest rozkładana.

Arkana Wielkie reprezentują najważniejsze wydarzenia w naszym życiu. Są to karty, które pomagają nam odkryć naszą prawdziwą tożsamość i umożliwiają lepsze zrozumienie świata dookoła nas. Arkana Małe to 56 kart, które reprezentują codzienność. Służą one do odczytywania bieżących spraw i problemów.

Każda z talii, dostępnych w Internecie, jest unikatowa na swój sposób. Z tego powodu ile talii, tyle znaczeń. Każda z nich skupia się na innych symbolach, tworząc niepowtarzalne interpretacje. Większość z nich można jednak zebrać w kilka podstawowych znaczeń, mających uniwersalne zastosowanie.

Interpretacja kart tarota

Na znaczenie kart tarota ma wpływ wiele czynników. Poszczególni wróżbici interpretują karty inaczej, niż ich koledzy po fachu. Wiele lat doświadczenia w zawodzie pozwala im opracować autorskie znaczenia, mające zastosowanie w ich własnej pracy. Jedna karta odnosi się do kilku dziedzin z życia. Dlatego np. karta (0) Głupca co innego oznacza przy pytaniu ogólnym, a już zupełnie co innego, gdy pytający chce się dowiedzieć, jak będzie wyglądało jego życie uczuciowe. Odczucia i intuicja czytającego karty ma równie duże znaczenie, bowiem to one podpowiadają, na co zwrócić uwagę w symbolice danej karty. Do skutecznego wróżenia nie wystarczy poznać znaczenia kart tarota, czytając opisy można pobieżnie zrozumieć znaczenie poszczególnych kart. W celu wróżenia niezbędny jest wewnętrzny duchowy instynkt i lata praktyki.

Rozkłady kart tarota

Nadrzędnie należy traktować rozkłady kart tarota. Rozpoczynając wróżenie karty dobiera się pod konkretne pozycje. Ułatwia to pracę z kartami, jest też dobre dla osób początkujących, które nie do końca potrafią łączyć karty. Przypisując kartom konkretne pozycje, ich znaczenie jest od razu widoczne i naprowadza osobę wróżącą na odpowiedni trop w szukaniu odpowiedzi. Rozkładów powstają tysiące. Najłatwiejsze z nich to 2 lub 3 karty, ale istnieją też takie, które wykorzystują całą talię. Wyłożenie tylko kilku kart i przypisanie im pozycji ułatwia pracę z tarotem oraz pozwala wnikliwie poznać znaczenie każdej karty. 

Na naszej stronie znajdziesz kompleksowe informacje na temat znaczenia poszczególnych kart Tarota. Dostarczmy wspomniane informacje całkowicie za darmo, współpracujemy również z ekspertami oferującymi usługę tarota Online. W przypadku pojawienia się problemów z odczytaniem własnego układu, w każdej chwili możesz zadzwonić do naszego eksperta, który postara się pomóc w odczytaniu ukazanego układu. Doświadczony tarocista zna wszelkie zależności i tajemnice, które ma każda z kart. W końcu przyjmuje się, że korzenie Tarota sięgają aż starożytnego Egiptu. W XIX wieku nastąpił prawdziwy rozkwit tej dziedziny wiedzy, co bezpośrednio wpłynęło na jej popularność. Talia Tarota to ogromna moc, która pomaga każdego dnia u wielu osób podjąć właściwe decyzje i wskazywać drogę przed nimi.