Małe Arkana

Małe Arkana stanowią większą część talii tarota, ponieważ ich ilość sięga 56 kart. Inna nazwa Małych Arkan brzmi blotki, co wiąże się z faktem, że używane są tam mniej ważne karty. Wielkie Arkana to trzon talii tarota, z kolei Małe Arkana odnoszą się do trywialnych sytuacji życiowych lub codziennych spraw. Opowiadają historie dotyczące ludzi otaczających pytającego. Zwracają uwagę na to, jak wygląda jego sytuacja finansowa lub jak rozwinie się życie uczuciowe. Ostrzegają również przed nadchodzącymi problemami i waśniami, dając mu czas na mentalne przygotowanie się.

Małe Arkana dzielą się na 4 kolory (lub dwory). Są to Puchary, Monety, Buławy i Miecze. Każdy z dworów odnosi się do konkretnej sfery życia – uczuciowej lub zawodowej. Mówią one również o pasjach i tym, jak pytający radzi sobie w sytuacjach podbramkowych. Każdy kolor to jedna opowieść rozpoczynająca się od karty o nazwie As, a kończąca się na karcie numer 10, czyli całkowitym spełnieniu. Dodatkowo wśród Pucharów, Monet, Buław i Mieczy kryją się po 4 karty dworskie: Król, Królowa, Rycerz i Paź. Symbolizują ludzi młodych i niedoświadczonych, którzy małymi krokami uczą się życia. Uczą się kochać, piąć po drabinie sukcesu, być asertywnymi lub czerpać z życia garściami.

Chociaż częściej bywają rozkłady tarota pracujące wyłącznie na Wielkich Arkanach, to i tak nie należy lekceważyć blotek, nawet jeśli są one ogólnie uznawane za karty mniej ważne. Małe Arkana są po to, aby dopełnić obraz. Przede wszystkim dopowiadają istotne szczegóły, które łatwo przeoczyć używając wyłącznie 22 kart Wielkich Arkan. Zwracają czasem uwagę na sprawy mało istotne dla pytającego, ale mające duże znaczenie w pełnym czytaniu kart tarota.