Miecze Tarot

Miecze to jedna z 4 grup Małych Arkan, w tarocie reprezentują intelekt oraz siłę żywiołu powietrza. Zmuszają do myślenia na chłodno, bez emocji mogących zasłonić przed Twoimi oczami prawdę potrzebną by uporać się z problemami i zacząć żyć. Miecze odbijają Twoje myśli i obawy niczym lustro, przepowiadają nadchodzące zmiany, odwagę lub konflikt. Są utożsamiane z aktywną, męską energią i są bardzo przywiązane do ukazywania prawdy oraz sprawiedliwości.

Ludzi spod żywiołu powietrza (wodnik, waga, bliźnięta) można wyróżnić po ich łatwości w komunikacji, ciągłym pośpiechu i ambicjach. Te osoby nigdy nie stoją w miejscu, nie mają czasu na emocjonalne rozterki czy rozważania. Jednak często bywają nieczuli i chłodni, szczególnie gdy za nimi nie nadążasz. Odwrócone karty często symbolizują konflikt, nieczułość, a nawet nienawiść. Potrafią również wytknąć Twoje własne błędy i słabości.

Widząc kartę mieczy spodziewaj się nadchodzących zmian i nagłych zawirowań, ale nie bój się, to wszystko dla Twojego dobra.