8 Mieczy Tarot

8 Mieczy Tarot

Karta przedstawia zniewoloną pętami kobietę, która dodatkowo ma przesłonięte oczy. Wokół niej znajduje się osiem tytułowych mieczy wbitych w grunt. Jest to wizerunek stały dla każdej z talii tarota, zmienne jest jedynie tło. W tradycyjnym pakiecie za niewiastą rozpościera się zamek, natomiast w pozostałych morze lub skały.

8 Mieczy – znaczenie ogólne

Ilustracja uciemiężonej pani nie budzi ciepłych skojarzeń. Należy jednak pamiętać, że wróżąc z kart, powinno wystrzegać się oczywistych interpretacji. Los gwiazd zapisany w danym rozdaniu jasnowidzący rozpatruje przez pryzmat wszystkich figur towarzyszących oraz kontekstu postawionego pytania. W ogólnym ujęciu ósemka mieczy nie prognozuje jednak niczego dobrego, przypisywane są jej raczej negatywne konotacje.

Karta symbolizuje jarzmo fizyczne lub psychiczne osoby będącej w centrum rozstrzyganego problemu. Mocniej skupia się na tym drugim aspekcie – zważywszy na fakt, że miecze ucieleśniają duchowy stan człowieka, wbite zaś w grunt (z reguły synonim stabilności) – jawią się jako byt naruszający swym ostrzem niezachwianą skorupę emocjonalną.

Spętana dziewczyna pozbawiona możliwości ruchu, oślepiona w perfidny sposób, dodatkowo odgrodzona od realnego świata murem ze stalowych sztachet; nie jest w stanie reagować na otaczające ją bodźce, dostrzec mieniących się na horyzoncie szans wyjścia z opresji. Karta oznacza paraliż umysłowy, bezsilność w podejmowaniu decyzji, letarg uczuć.

Znaczenie karty w pozycji prostej

Oznacza: impas, marazm, przywdzianie niewolniczych szat, załamanie nerwowe, dołek psychiczny, boleść duszy, uwięzienie w klatce negatywnego myślenia, schorzenia zdrowotne głównie na podłożu psychiatrycznym

8 Mieczy w pozycji prostej wskazuje na blokady osoby, której rozdanie tarota dotyczy. Często oznacza, że poddany wróżbie człowiek czuje się w pewnym stopniu wygodnie w skonstruowanej przez siebie klatce, że odczuwa nieopisany strach przed wyjściem poza swoją strefę komfortu. Okoliczności rzeczywistości w której się znalazł, determinują w nim postawę obojętności. Nie dostrzega dobrego rozstrzygnięcia sytuacji, zwykle w ogóle jakiejkolwiek możliwości wyjścia z opresji. Karta może również zwiastować nadchodzącą chorobę lub lęk przed osiągnięciem sukcesu.

Znaczenie karty w pozycji odwróconej

Oznacza: wybrnięcie z patowej/problematycznej sytuacji, okupioną potem pracę za marne grosze, osiągnięcie stabilności psychicznej

Odwrócona 8 mieczy to karta napawająca optymizmem. Pozwala domniemać, że wkrótce (lub dokładnie teraz) osoba zainteresowana spostrzeże kajdany swych ograniczeń oraz odnajdzie wolę by je zerwać. Odżyje w niej wreszcie poczucie wolności, pojawi się werwa do działania. Karta sugeruje silną koncentrację na intuicji, nie zaś logice. Niekiedy oznacza powrót do sił, zakończenie trudnych epizodów chorobowych.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.