Karta Tarota - Cesarzowa

Numer arkanu: III
Znak artologiczny: Wenus
Litera herbajska: Dalet

Cesarzowa Tarot

Tarot polega na odczytywaniu informacji o życiu ze specjalistycznej talii kart. Interpretacja to trudna sztuka polegająca na znajomości znaczeń poszczególnych symboli, powiązań pomiędzy nimi oraz kolejności w jakiej są wykładane. Może dotyczyć przeszłości, teraźniejszości albo przyszłości. Karty dają rady i przestrogi pomagające w danej sytuacji. Każda z nich niesie za sobą inne informacje, dlatego warto orientować się, co zwiastuje pojawienie się konkretnej na stole.

Cesarzowa- opis karty

Karta Cesarzowa (nazywana również Władczynią lub Gospodynią) widnieje w tarocie z numerem III, najczęściej jest przedstawiana jako dostojna dama siedząca na tronie z berłem w ręku. Swoim wyglądem wzbudza szacunek i podziw. Potrafi wykorzystać swoje naturalne piękno i cieszyć się życiem. Bywa także ukazywana z dzieckiem na ręku lub w stanie błogosławionym, wtedy jest utożsamiana z Matką Naturą. Z reguły jej pojawienie się na stole ma pozytywny wydźwięk i jest kojarzona z czymś dobrym. Cesarzowa symbolizuje początek nowego życia lub narodziny pewnych aspektów życia, ciekawych pomysłów oraz idei. Jest także wizualizacją matczynej miłości, macierzyństwa, miłości, radości, bezpieczeństwa, rodzinnego ciepła oraz kobiecości. Uosabia pewność siebie i troskę o otoczenie, dba o to, aby sprawiać przyjemność i nieść szczęście.

Cesarzowa- znaczenie karty

Jak każda karta Tarota, Cesarzowa ma różne znaczenie w zależności od tego czy znajduje się w pozycji prostej czy odwróconej. W pozycji prostej symbolizuje płodność, macierzyństwo, nowe życie, żyzność, dobrobyt, obfitość i spełnienie. Jeśli natomiast ujrzymy ją w pozycji odwróconej to możemy spodziewać się lenistwa, rozwiązłości, niewierności, próżność czy zbytnie korzystanie z uciech cielesnych.

W odniesieniu do osoby jest symbolem silnej, niezależnej kobiety, która cieszy się szacunkiem i poważaniem w swoim środowisku. Może to być matka, żona, siostra, przyjaciółka ale też szefowa bądź właścicielka firmy. Bardzo często jej atrybutem jest uroda oraz piękne wewnętrze, dzięki czemu jest obiektem pożądania wielu mężczyzn, których przyciąga niczym magnes. Z dużym prawdopodobieństwem może dotyczyć flirciary, kokietki, która wie, jak wykorzystać swoje cielesne atuty do uzyskania tego, czego pragnie. Odzwierciedla także osobę na wysokim stanowisku, szykowną, dystyngowaną, elegancką.

W miłości karta ta jest pomyślną wróżbą dla uczuć. Przepowiada zgodę w związku, narodziny potomka, ożywienie relacji pomiędzy ukochanymi lub odnalezienie miłości. Oznacza ognisko domowe, opiekę nad dziećmi oraz harmonię w codziennym życiu.

Jeśli karta pojawi się w sprawach zawodowych i finansach możemy przygotować się na sukces w pracy, przypływ gotówki związany z awansem lub premią uznaniową, powodzenie naszego projektu, udaną inwestycję.

W kontekście zdrowia odnosi się do kobiety, a jeśli jest to pytanie postawione przez mężczyznę to oznacza witalność kobiety w jego życiu. Sygnalizuje gotowość do poczęcia potomka i założenia rodziny. Jest symbolem płodności, sił witalnych, zdrowia i energii.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.