Karta Tarota - Arcykapłan

Numer arkanu: V
Znak artologiczny: Byk
Litera herbajska: Waw

Arcykapłan Tarot

Arcykapłan, Kapłan, momentem jest jako Największy Kapłan, Papież, Władca Arkanów, Hierofant. To także „pan”, jednak na pozostałej, wewnętrznej płaszczyźnie. To mężczyzna, szczególnie przedstawiany z insygniami konfesyjnymi, siedzący na tronie, u jakiego stóp są odmienne osoby, czasem odziane w stroje zakonników. Arcykapłan oznacza prestiż religijny, sprawiedliwy, wszystkie zorganizowane instytucje – szkoła, Kościół itd. Przedstawia osobę lubianą, cieszącą się szacunkiem, np. odpowiedniego, jednak konkretnego, wymagającego ojca czy kogoś o „męskiej postawie”, doradcę. To zainteresowania sztuką, ezoteryką, wiarą.

Karta Papież wygląd

Karta owa z zasady przedstawiona jest pod postacią mężczyzny, włożonego w ubiór, jaki przypomina habit lub sutannę. Na głowie ma on papieską tiarę, jedną rękę utrzymuje wzniesioną, w ruchu błogosławieństwa, tymczasem w drugiej ma laskę z potrójnym krucyfiksem. Mężczyzna tenże jest na tronie, między dwoma kolumnami.

Karta tarota: Kapłan. Znaczenie oraz interpretacja

W pełnym znaczeniu karta Kapłana jest znakiem własnej wewnętrznej drogi oraz tego, w jaki sposób się na niej rozwijamy. Przypomina o tymże, iż każdy spośród nas ma wewnętrzną wiedzę zmierzającą ku odnalezieniu, iż życie ma w sobie znacznie głębszy sens, aniżeli na co dzień myślimy. Zachęca do tego, aby prowadzić badania oraz zadawać sobie pytania na temat własnej wiary oraz filozofii.

Karta Papież pojawiająca się w rozkładzie znaczy, iż w życiu osoby sprawdzającej jest ktoś, kto ma wedle niej szacunek, jest wzorem do naśladowania. Jest to człowiek z wielkim doświadczeniem oraz umiejętnością. Być może pytający jest w takim czasie własnego życia, iż właśnie potrzebuje wsparcia oraz pomocy kogoś doświadczonego. Jest to sygnał, by nie wahać się oraz poprosić o pomoc zaufaną osobę. Karta może oznaczać odmienne osoby, takie jak na przykład ksiądz, duchowy doradca, opiekun, tata, starszy brat, osoba konserwatywna, ktoś, kto potrafi dać nam odpowiedniej porady, osoba niezwykle duchowa, postać odpowiednia, sprawiedliwa.

Jeżeli będzie to Kapłan – oto czego możesz się spodziewać

Pod wieloma powodami Twój ukochany (wybranka) jest wyjątkowym człowiekiem. Bywa dobrym partnerem, dobrym nauczycielem, porywającym guru. Multum z siebie zapewnia, jednak na szczęście może też brać. Jest dobry, życzliwy oraz psychicznie zharmonizowany. Natomiast jego zalety właściwie zobaczy jedynie osoba jednakowo mądra oraz podobnie zainteresowana postępem duchowym. U jego boku znajdzie miłość co prawda pozbawioną dzikich porywów, jednak za to dobrą, towarzyską, akceptującą.

Karta w pozycji odwróconej

Osoba z szacunkiem moralnym, duchowym, osoba duchowna, nauczyciel, wykładowca, mężczyzna, mąż, tata, jaki w życiu kieruje się normami dobrymi, obyczajowością, wiarą. Dodatkowo może oznaczać osobę, jaka Cię pomaga, udziela wsparcia, radzi. Dewocja, dogmatyzm, kryzys emocjonalny, nietrafne rady ze strony osoby, jaka jest dla nas przewodnikiem, przestarzałe, rygorystyczne poglądy, narzucanie innym własnych przekonań, niechęć względem pozostałych poglądów, zasad religii, zdrada w związku małżeńskim, kłopoty z nauką, zakończenie edukacji.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.