5 Mieczy Tarot

5 Mieczy Tarot

Karta 5 mieczy oznacza poniesienie porażki własnej lub tej, której doświadczyła inna osoba. Może być również znakiem wstydu i bezsilności, związanej z ową przegraną sytuacją. Karta ta kojarzona jest również z oszustwem i dokonaniem zwycięstwa w sposób nieuczciwy, bez zważania na wartości moralne człowieka.

Co przedstawia karta 5 mieczy?

Karta 5 mieczy na pierwszym planie przedstawia osobę, dzierżącą w dłoniach trzy miecze. Dwa pozostałe miecze leżą na ziemi. Owa postać jest zadowolona ze swojego zwycięstwa, co można wywnioskować po pogardliwej pozie i wyraźnie zadowolonej minie, w obliczu widocznego w oddali pogorzeliska. Dalej widoczne są jeszcze dwie postaci. Jedna odwrócona plecami i druga skulona, wyraźnie zasmucona. Można wnioskować, że to właśnie ta osoba odniosła porażkę.

Karta 5 mieczy – dokładne znaczenie

Karta o nazwie 5 mieczy jest symbolem odniesienia przegranej oraz wstydu z nią związanym. Mówi ona o osobie, która idzie do zwycięstwa po trupach, nie zważając na czyjeś odczucia. Dla takiego człowieka ważne są tylko i wyłącznie jego własne korzyści oraz przyjemność z poniesionej wygranej. Ponadto taka osoba może odnosić większą przyjemność z samego faktu odniesienia zwycięstwa, niż z korzyści z nim związanych. Karta 5 mieczy może także wskazywać osobę, która przegrała w jakiejś sprawie. Niestety ową porażkę będzie musiała przyjąć z pokorą i przejść do trybu dziennego.

Znaczenie karty 5 mieczy w pozycji prostej

Pozycja prosta karty 5 mieczy oznacza poniesienie klęski, przegraną, stratę lub trudnego do pokonania przeciwnika. Karta może też oznaczać osobę, która jest podstępna, zazdrosna i żądna wygranej. W tej pozycji karta informuje również o sytuacji, która jest z góry skazana na klęskę. Jeśli karta pojawi się w miłosnym układzie tarota, może informować o osobie, którą darzymy uczuciami, jednak ona tego nie odwzajemnia, a jej główną cechą jest egoizm. Ogólnie karta 5 mieczy, wróży przegraną na każdej płaszczyźnie życia.

Znaczenie karty 5 mieczy w pozycji odwróconej

W odwróconej pozycji karta 5 mieczy jest przeciwnością pozycji prostej. Oznacza zatem przebaczenie, odbudowę, oczyszczenie z zarzutów i akceptację. Może być również zwiastunem odnalezienia się w jakiejś trudnej sytuacji.

Co jeszcze wiadomo o karcie 5 mieczy?

Karta 5 mieczy posiada również nazwę Piątki Mieczy lub Władcy Porażki. Karta posiada również przypisany sobie znak zodiaku, którym jest Wodnik. Planetą karty 5 mieczy jest Wenus, a żywiołem powietrze.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.