Karta Tarota - Pustelnik

Numer arkanu: 9
Znak artologiczny: Panna
Litera herbajska: Jod

Pustelnik Tarot

Karta Pustelnika przedstawia zazwyczaj starca, który w jednej ręce trzyma latarnię, a w drugiej laskę. Mężczyzna jest osamotniony. Z symboliki karty można wywnioskować, że latarnia oświetla mu drogę, z  kolei laska, którą się podpiera chroni go przed upadkiem. Długa siwa broda ma być z kolei zwiastunem życiowego doświadczenia, a otaczająca go pustka ma wskazywać na to, że do wszystkiego, co wie, doszedł całkowicie sam.

Karta Pustelnik – znaczenie

W ogólnym znaczeniu kartę Pustelnika powinno się kojarzyć z mądrością, dojrzałością emocjonalną, poznawaniem siebie i duchowością. Poza tym kojarzy się ją z potrzebą bycia w samotności, odkrywania swojej duchowości i poszukiwaniem prawdy o sobie. Wiąże się to często z medytacją i wsłuchiwaniem się w wewnętrzne ja.

Karta Pustelnika wskazuje na podróżnika. Różni się on jednak od tego, znanego z Rydwanu. Eremita symbolizuje osobę, która sama, na własne życie odcina się od otaczającej ją rzeczywistości, by zagłębić się w samego siebie. Dzięki głębokiej analizie swoich uczuć, emocji, myśli i czynów pogłębia życiową mądrość. Pustelnik spogląda na swoje dotychczasowe poczynania i wyciąga z nich wnioski, dzięki czemu będzie mógł w przyszłości dawać rady innym. Skupienie na własnej psychice i umyśle pozwala mu na uzyskanie oświecenia.

Karta Pustelnik w pozycji prostej – co oznacza?

Ta karta Wielkich Arkan w pozycji prostej sugeruje Pytającemu, że aby odnieść sukces w danej kwestii musi liczyć na to, że będzie zdany sam na siebie. Osiągnięcie upragnionego celu powinno być zwieńczeniem jego indywidualnych poczynań. Tylko skupienie się na podpowiedziach płynących z własnego umysłu, może pomóc w rozwiązaniu problemu. Pustelnik w pozycji prostej może również zwiastować potrzebę pobycia w samotności, odcięcia się od zewnętrznych bodźców, w celu uzyskania życiowej harmonii i mądrości, które ukoją jego duszę.

Karta Pustelnik w pozycji odwróconej – znaczenie

Karta Pustelnika w odwróconej pozycji wskazuje przede wszystkim na wycofanie z życia społecznego. Pytający powinien przestać nadmiernie się izolować i unikać ludzi, ponieważ może prowadzić to do powstawania fobii społecznych. W skrajnych wypadkach mogą się one przeistoczyć w zachowania masochistyczne.

W niektórych przypadkach można mówić nie tylko o strachu przed ludźmi, ale także przed starością, a nawet życiem. Zupełnie inną informacją, jaką mogą chcieć przekazać karty jest nadmierna ingerencja w życie innych. W tym przypadku Pustelnik wskazuje, że zamiast skupiać się na problemach innych, warto spojrzeć na swoje życie i problemy. Pustelnik może oznaczać również nadmierny chłód emocjonalny w relacjach z innymi ludźmi.

Karta Pustelnika – rada: Pytający powinien traktować wszystko, co go w życiu spotyka jako lekcję.

Karta Pustelnik – osoba

Pustelnik wskazuje na osobę bardzo doświadczoną i mądra, taka od której warto czerpać życiowe rady. Może to być człowiek starszy lub lepiej wykształcony, wyższy stopniem w pracy. Jego wskazówki mogą okazać się pomocne w osiągnieciu upragnionego celu.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.