Karta Tarota - Diabeł

Numer arkanu: 15
Znak artologiczny: Koziorożec
Litera herbajska: Ajin

Diabeł Tarot

Diabeł, nazywany także Szatanem czy Złym, prezentuje niesforną istotę. U jego stóp stoją dwie nagie związane łańcuchami postacie- mężczyzna i kobieta. Diabeł to druga spośród kart Arkanów Wielkich budząca ogromną obawę.
Wynika to głównie z wierzeń i symboli religijnych. Kościół Katolicki od początku straszył diabłem, który oczekuje na ludzkie zabłądzone w życiu dusze. Kontakt z diabłem miał kończyć się ogniem szatańskim.

Znaczenie karty Diabeł

Szatański pomiot? To za proste oraz łatwe (oraz naprawdę niemożliwe), by wizerunki na kartach tarota tłumaczyć dokładnie. Wróżenie jest sprawą trudną i wymaga wprawy. Natomiast tarot wypełniony jest wzorami i należy mieć wiele doświadczenia, aby odpowiednio je wszystkie odczytać.

Ignorancja wywołuje kompleksy, więc ludzie niewtajemniczeni często rzucają względem tarota fałszywe potępienia. Najczęstsze spośród nich mówią, iż są to karty magiczne oraz mogą ściągnąć na ludzi, którzy ich dotykają, najrozmaitsze niebezpieczeństwa. Natomiast karta Diabeł naturalnie jest najgorsza spośród nich wszelkich.

Karta w pozycji prostej

Diabeł uwidocznia łańcuchy, jakie ograniczają każdy nasz ruch oraz obciążają, ciągnąc człowieka ku ziemi. Oznacza złe myśli w naszej głowie, które zapewniają, iż nic nam się nie uda oraz że nie jesteśmy nic warci. Ograniczenia sprawiają, że dokonujemy złych wyborów – toksycznych miłości, niszczących życie karier, natomiast też rosnącej w nas samych potrzeby kierowania innymi oraz tworzenia w sobie złudnego wrażenia władzy.

Karta w pozycji odwróconej

Głęboka współzależność od pewnej osoby/grupy osób, która ma na nas negatywny wpływ. Silne uzależnienie od alkoholu lub pozostałych używek, z jakiego trudno wyjść, wykorzystywanie władzy, używanie własnej pozycji do złych celów, oszustwo, niebezpieczne awantury, czarna magia, zło, agresja, przemoc, raptowna złość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może także znaczyć gwałt, przemoc seksualną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości etycznych, różne praktyki intymne, uważane za odchodzące od normy, przesadny popęd płciowy.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.