Karta Tarota - Diabeł

Numer arkanu: 15
Znak artologiczny: Koziorożec
Litera herbajska: Ajin

Diabeł Tarot

Diabeł, nazywany także Szatanem czy Złym, prezentuje nietuzinkową niesforną istotę, coś co nie jest w naturze, u stóp jakiej stoją związane łańcuchami dwie postacie – dziewczyna oraz mężczyzna. Diabeł to druga spośród kart Arkanów Wielkich budząca obawę. Wynika to także z własnych wierzeń religijnych – Kościół Katolicki od początku straszył diabłem, oczekującym na ludzkie dusze. Analogicznie jak to miało miejsce z kartą Śmierć, mówienie o złym miało go zachęcać do mówiącego. Kontakt z diabłem miał kończyć się ogniem szatańskim.Diabeł, nazywany także Szatanem czy Złym, prezentuje nietuzinkową niesforną istotę, coś co nie jest w naturze, u stóp jakiej stoją związane łańcuchami dwie postacie – dziewczyna oraz mężczyzna. Diabeł to druga spośród kart Arkanów Wielkich budząca obawę. Wynika to także z własnych wierzeń religijnych – Kościół Katolicki od początku straszył diabłem, oczekującym na ludzkie dusze. Analogicznie jak to miało miejsce z kartą Śmierć, mówienie o złym miało go zachęcać do mówiącego. Kontakt z diabłem miał kończyć się ogniem szatańskim.

Znaczenie karty Diabeł

Szatański pomiot? To za proste oraz łatwe (oraz naprawdę niemożliwe), by wizerunki na kartach tarota tłumaczyć dokładnie. Wróżenie jest sprawą trudną oraz nieświadomą. Natomiast tarot wypełniony jest wzorami oraz należy właściwie dobrego umysłu, by odpowiednio je wszystkie wyczytać. Ignorancja wywołuje kompleksy, więc ludzie niewtajemniczeni niezwykle niejednokrotnie rzucają względem tarota fałszywe potępienia. Najczęstsze spośród nich mówią, iż są to karty magiczne oraz mogą ściągnąć na ludzi, jacy ich dotykają, najrozmaitsze niebezpieczeństwa. Natomiast karta Diabeł jest najgorsza spośród nich wszelkich.

Diabeł uwidocznia łańcuchy, jakie ograniczają każdy nasz ruch oraz obciążają, ciągnąc ku ziemi. Oznacza złe podszepty w naszej głowie, jakie zapewniają, iż nic nam się nie uda oraz nie jesteśmy nic warci. Wskazuje, w jaki sposób prowadzą one do krzywdzących nas doborów – toksycznych miłości, niszczących życie karier, natomiast też rosnącej w nas samych potrzeby kierowania innymi oraz tworzenia w sobie złudnego wrażenia władzy.

Najlepiej czuje się w zawodzie, w jakim może prezentować swoją osobowość. Seksu używa, by uprościć sobie pracę. Jeżeli łączy się z człowiekiem symbolizowanym poprzez Kapłana czy Księżyc, tworzą tradycyjny układ kata oraz ofiary. Stosunkowo niejednokrotnie epatuje nie siłą, jednak słabością. Pilnuj się, to też gra. Jeśli dojdzie do zerwania, zacznie atakować bez pardonu. Rozwód z Diabłem to niebezpieczne doświadczenie.

Karta w pozycji odwróconej

Głęboka współzależność od pewnej osoby/grupy osób, jaka nie ma pozytywnego wpływu, silne uzależnienie od alkoholu lub/i pozostałych używek, z jakiego trudno wyjść, wykorzystywanie władzy, używanie własnej pozycji do złych celów, oszustwo, niebezpieczne awantury, czarna magia, zło, agresja, przemoc, raptowna złość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może także znaczyć gwałt, przemoc seksualną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości etycznych, różne praktyki intymne, uważane za odchodzące od normy, przesadny popęd płciowy.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.