7 Pucharów Tarot

7 Pucharów Tarot

7 Pucharów przedstawia człowieka, który ma przed sobą 7 kielichów do wyboru. Nie widzimy jego twarzy, widzimy jedynie zacienione plecy. Kielichy wyłaniają się z tajemniczej chmury. Każdy kielich zawiera inne dobra, jak na przykład wieniec zwycięstwa czy drogocenne klejnoty. Niektóre z kielichów nie wyglądają zachęcająco, ponieważ zawierają smoka lub węża. Możemy domyślać się, że przedstawiona postać waha się, który puchar wybrać.

Znaczenie 7 Pucharów w pozycji prostej

7 Pucharów nazywana jest kartą wyboru. Oznacza ona, że stoimy przed podjęciem decyzji, która dopuszcza więcej niż dwa możliwe rozwiązania (inaczej niż w dwójce Mieczy). Mamy wiele różnych opcji do wyboru, ale możemy zdecydować się tylko na jedną, a w związku z tym musimy odrzucić wszystkie pozostałe. Podjęcie decyzji oznacza też, że przestajemy żyć jedynie wymarzoną przyszłością, a zamiast tego podejmujemy konkretne kroki w teraźniejszości. Karta radzi, abyśmy nie rozpraszali się pobocznymi pomysłami, które znowu będą żyły tylko w przyszłości i w sferze planów. Zaufajmy naszej wewnętrznej intuicji i bądźmy jej wierni nie tylko przez chwilę, ale długoterminowo. 

Karta ta oznacza wyobraźnię i umiejętność przedstawienia sobie różnych dostępnych opcji w danej sytuacji. Możemy zastanowić się, czy wszystkie te opcje faktycznie istnieją, czy są produktem naszej wyobraźni? Czy tajemnicza chmura na karcie oznacza rzeczywistość, czy raczej iluzję? 7 Pucharów jest bardzo korzystną kartą, kiedy potrzebujemy używać naszej wyobraźni i kreatywności.

Znaczenie 7 Pucharów w pozycji odwróconej

Odwrócona 7 Pucharów oznacza, że myślimy życzeniowo. Wydaje nam się, że możemy mieć wszystko naraz, a to niemożliwe. Musimy podjąć decyzję, jaki kierunek chcemy obrać. Każdy wybór w życiu jest zawsze dokonywany kosztem czegoś innego. Odwrócona 7 Pucharów sugeruje, że mamy zbyt wiele możliwości do wyboru i czujemy się przytłoczeni. Nie jesteśmy jeszcze gotowi na dokonanie wyboru, nadal jesteśmy zbyt niezdecydowani, na przykład w sprawie ścieżki kształcenia lub kariery. Karta ta mówi, że brakuje nam odpowiedzialności i zmieniamy plany bardzo szybko, skuszeni przez łatwą gratyfikację i „coś nowego”.

Odwrócona 7 Pucharów sugeruje także, aby skonfrontować nasze plany i przypuszczenia z rzeczywistością. Być może łudzisz się. Zamiast żyć wyobrażonym światem, w którym możesz mieć wszystko, spróbuj skupić się na jednym celu tu i teraz i dążyć do jego osiągnięcia. Czasami stąpanie twardo po ziemi jest bardziej korzystne od chodzenia z głową w chmurach.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.