Karta Tarota - Mag

Numer arkanu: I
Znak artologiczny: Merkury
Litera herbajska: Bet

Mag Tarot

Pierwszą kartą w tarocie jest karta o nazwie Mag (I). Poszukując o niej informacji, możemy natrafić także na jej inne nazewnictwa, takie jak Czarownik czy Kuglarz.  Na karcie widnieje postać wspomnianego maga, który jest otoczony obiektami oznaczającymi wiedzę, mądrość, umiejętności oraz wszelakie możliwości.
Karta Maga ma dwa oblicza. Jedno jest pozytywne, a drugie negatywne. Odnosząc się do pozytywnej interpretacji karty możemy stwierdzić, że jest ona ściśle powiązana z twórczością, postępem, mocą, kreatywnością, siłą, optymizmem, działaniem, nieograniczonymi możliwościami, zmianami, sprawowaniem władzy lub kierownictwem.

Następnie w negatywnym znaczeniu, Mag często jest przyrównywany szczególnie do kuglarza, szarlatana czy czarodzieja. Każda z tych postaci ma pejoratywny wydźwięk i są kojarzone przede wszystkim z tym, że stosują się one sztuczek, które mają na celu wprowadzenie otoczenia w błąd. Stosują się do zasad manipulacji, wykorzystywania ludzi, egoizmu, kłamstw, oszustw, zastraszania oraz nadużywania władzy. Z tego względu Magik jest nazywany również złodziejem. Postać Maga powiązana jest z mitologicznym Hermesem, który był bogiem odpowiedzialnym rozprzestrzenianie magii oraz był mistrzem złodziei, oraz oszustów.

Znaczenie karty w pozycji prostej

Karta w pozycji prostej oznacza osobę z doświadczoną życiowo, która jest rozważna i w pełni świadoma swoich decyzji. Mag w Tarocie wskazuje na chęć podjęcia inicjatywy, za którą kryje się świadoma strategia działań. Karta zwiastuje sukcesy we wszystkich nowo podjętych działaniach, szczególnie tych intelektualnych. Oznacza również początek czegoś nowego. Zachęca do brania w całości życia w swoje ręce.

Znaczenie karty w pozycji odwróconej

Odwrócony Mag oznacza osobę, która będzie dążyć za wszelką cenę do swoich celów, nawet kosztem innych. Idealnie pasuje tutaj sformułowanie „po trupach do celu”.
Oznacza używanie w swoim życiu manipulacji, wykorzystywanie swoich zdolności interpersonalnych w negatywny sposób. Osoba otaczająca się licznymi kłamstwami i osobę mało słowną. Odwrócona karta nakazuje być bardziej ostrożnym i uważać na wszelkie osoby w swoim otoczeniu oraz nowe znajomości. Karta bowiem zwiastuje spotkanie właśnie takiej osoby, która będzie chciała nas oszukać. Przy zachowaniu należytej uważności będziemy jednak w stanie uniknąć nieszczęścia.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.