Karta Tarota - Mag

Numer arkanu: I
Znak artologiczny: Merkury
Litera herbajska: Bet

Mag Tarot

Karta Magik w tarocie ma numer I. Ma ona też nazwy Mag, Czarownik i Kuglarz. Na karcie opisana jest osoba iluzjonisty, jakiego osłaniają obiekty oznaczające wiedzę, mądrość, umiejętności oraz uświadomienie. Magik kojarzy się z kuglarzem, kuglarzem, szarlatanem czy czarodziejem, jaki stosując sobie jedynie atrakcyjne sztuczki, wprowadza otoczenie w błąd. W tymże sensie magik widziany jest czasem jako złodziej. Wszystkie owe znaczenia oraz słowa mają własne znaczenie, postać Maga połączona jest ponieważ z legendarnym Hermesem, jaki był bogiem odpowiedzialnym za inicjację, wprowadzenie oraz wyższą magię, jednak też był mistrzem złodziei oraz oszustów.

Karta tarota: Mag. Znaczenie oraz interpretacja

W pełnym znaczeniu karta Maga odnosi się do własnych możliwości oraz tego, lub nasza osobowość pozwoli nam z nich wykorzystać. Przedstawia twórczą, pewną siebie postać, jaka ma wszystkie walory niezbędne do realizacji celu, jednak zwraca się do sił większych, by także bardziej rozbudować własny potencjał. Na karcie Maga znajdują się znaki wszelkich elementów – Powietrza (myśli), Wody (emocji), Ognia (funkcjonowania) oraz Ziemi (majątku). Wie, iż możliwości jest nieskończenie mnóstwo, natomiast człowiek może skorzystać z niezwykle wielu pomocy. Jest w pełni świadomy własnych sił, ma w sobie realistyczną mądrość oraz wielką intuicję. Czerpie i z nieba, oraz z ziemi.

Znaczenie ogólne

Mag wskazuje, iż wydarzy się coś innego oraz zaskakującego. To karta różnych możliwości, jakie można w porę zobaczyć oraz zastosować. Karta zapowiada kolejną propozycję czy zawarcie znajomości z osobą, dzięki której mnóstwo można się nauczyć. Mag sugeruje, by oglądać dokładnie wszystko, co teraz nam się przydarza oraz nie obawiać się zagrożenia. To sygnał, iż czegoś jeszcze możemy nie wiedzieć, jednak własna intuicja podpowie dobre wyjście.

W dobrym zakresie mówi o dużej sile i energii, jaka w nas drzemie, jednak może także nie zdajemy siebie z tego sprawy? Mag radzi, by rozbudzić w sobie ową moc oraz rozpocząć działać. Karta owa uświadamia nam, jak wiele mamy możliwości, by dokonać zmian, jedynie brakuje nam wiary w siebie oraz z jakiegoś powodu nie możemy zastosować zdobytej szansy. Może również boimy się zagrożenia? Niepotrzebnie, ponieważ Mag w tarocie pokazuje nam, iż należałoby podjąć to wyzwanie oraz uwierzyć we własne talenty, natomiast wszystkie sprawy na pewno ułożą się szczęśliwie.

Sytuacje, jakie mogą być połączone z kartą

Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie niezbędnych walorów w danej sytuacji, oryginalne pomysły, prototypy, myśli. Twórczość, kreatywność, kreatywność, pewność siebie. Karta znaczy przejęcie inicjatywy, branie spraw we własne ręce. Dodatkowo potencjał fizyczny w wypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Żywotność, aktywność w pytaniach dotyczących zdrowia.

Karta odwrócona

Znaczy ostrzeżenie przed manipulacją z zewnątrz czy przed zagrożeniem. Z jednej strony karta przestrzega przed nadmierną pewnością siebie oraz skupianiem się tylko na sobie z innej natomiast strony może wskazywać kłopot z zaakceptowaniem siebie, brakiem pewności, z trudnością komunikowania się z innymi. Tak czasem jest iż za nadmierną pewnością siebie chowamy głęboko ukrywane kompleksy.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.