Karta Tarota - Wieża

Numer arkanu: 16
Znak artologiczny: Mars
Litera herbajska: Pe

Wieża Tarot

Tarotowa Wieża ma w sobie coś z ogromnej fortecy. Niejednokrotnie duża, surowa, zamknięta, zabudowana niczym więzienie. Natomiast w jego środku własne zdania, stare modele, jakie boimy się przeistoczyć. Specjalnie nie chcemy iść w ową energię Wieży. No dobrze, powiedzmy, iż rzadko kto zdecyduje się na konkretne „przewrócenie” sobie życia „do góry nogami”, gwałtowne zakończenie tego co zyskał, skonstruował, nazbierał. Lęk przed taką ważną zmianą jest za wielki.

Czym jest karta Wieża?

Wieża to druga po karcie Diabeł w Tarocie karta w Wielkich Arkanach Tarota. Karta Wieża wywołuje niejednokrotnie obawy oraz stres, gdyż sama we własnym wizerunku przedstawia walącą się na tle burzy strażnicę, natomiast z niej wychodzące osoby. O ile sama karta Wieża mówi naprawdę o zagładzie, o tyle nie musi zupełnie odbyć się to na planie materialnym. Wieża nie bez powodu występuje po karcie Diabeł. Dzieje się tak, gdyż Wieża zmienia to co wcześniej nas interesowało. Wieża jest także z tego powodu zwana Wieżą Boga, gdyż na pewnych kartach widzimy spojrzenie opatrzności czuwające nad destrukcją. Karta owa, chociaż naprawdę wskazuje sama w sobie niezwykłe oraz szybkie zdarzenia, zupełnie nie pokazuje nam coś co z czasem nie dałoby pozytywnych efektów.

Co znaczy karta Wieża ?

Wieża świadczy o szybkich oraz nagłych przemianach, jakie są pokłosiem tworzących się teorii oraz uzasadnień w charakterze człowieka. Okazuje się, iż były one tylko możliwymi wartościami, postawionymi na za słabych fundamentach. Informuje zalążek końca, po jakim człowiek będzie musiał pogodzić się z koleją rzeczy, wyciągnąć lekcję z własnych doświadczeń oraz stanie przed potrzebą znalezienia w sobie energii, jaka zapewni mu podniesienie świata z ruin. Po tym pewne rzeczy nie będą już takie jak kiedyś.

Wieża to znak formy życia którą dla siebie tworzy człowiek. Owa obronna twierdza zabezpiecza nas przed niepokojem oraz zniszczeniem. To własne zdania, wartości, cele, plany, marzenia, wrażenia, związki jakie dają nam siłę oraz spokój psychiczny. Natomiast momentami choćby najlepsze zabezpieczenia nie pomogą zabezpieczyć się przed porażką lub kryzysem. Najsilniejsze formy mogą z czasem się zniszczyć natomiast Wieża paść. Wówczas tracimy grunt pod stopami oraz czujemy względem gwałtownych zmian bezradność, niepokój, ból, pojawia się wrażenie porażki oraz trudnej utraty.

Znaczenie karty Wieża w miłości

Gdy pytanie do kart tarota dotyczy miłości, wylosowanie karty Wieża to nie najradośniejszy znak. Mówi o kłótniach, kłopotach w związku, natomiast choćby odejściu oraz rozwodzie. Wieża to symboliczne ukazanie dramatycznego wyjścia kłopotów, jakie gromadziły się poprzez pewien czas oraz nie znajdowały drogi ujścia, nie zostały w żaden sposób rozwiązane.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.