Karta Tarota - Wieża

Numer arkanu: 16
Znak artologiczny: Mars
Litera herbajska: Pe

Wieża Tarot

Wieża to druga po karcie Diabeł w Tarocie karta w Wielkich Arkanach Tarota. Karta wywołuje najczęściej obawy oraz stres, gdyż prezentuje walącą się na tle burzy strażnicę, z której wypadają ludzie.

O ile sama karta mów o zagładzie, o tyle nie musi zupełnie odbyć się to na naszym planie materialnym. Wieża nie bez powodu występuje po karcie Diabeł. Dzieje się tak, gdyż Wieża zmienia to co wcześniej nas interesowało.  Karta ma w sobie coś z ogromnej fortecy. Niejednokrotnie jest duża, surowa, zamknięta, zabudowana niczym więzienie. Wieża symbolizuje nasze utarte schemat, wspomnienia i przekonania których boimy się zmieniać. Odkładamy pewne sprawy i tematy ciągle na później, aż pewnego razu wszystko się burzy i życie wywraca nam się „do góry nogami”. Wieża jest także z tego powodu zwana Wieżą Boga, gdyż na pewnych kartach widzimy spojrzenie opatrzności czuwające nad destrukcją. Karta, chociaż wskazuje sama w sobie na niezwykłe oraz szybkie zdarzenia, nie pokazuje jednak sytuacji, która z czasem nie wyszłaby nam na lepsze.

Co znaczy karta Wieża ?

Wieża świadczy o szybkich oraz nagłych przemianach, które są pokłosiem tworzących się teorii oraz uzasadnień w charakterze człowieka. Okazuje się, że były one tylko możliwymi wartościami, postawionymi na za słabych fundamentach. Informuje zalążek końca, po jakim człowiek będzie musiał pogodzić się z koleją rzeczy, wyciągnąć lekcję z własnych doświadczeń oraz stanie przed potrzebą znalezienia w sobie energii, która zapewni mu podniesienie świata z ruin. Po ponownym powstaniu pewne rzeczy nie będą już takie same jak kiedyś.

Karta w pozycji prostej

Karta Wieża w pozycji prostej mówi zawsze o wielkich zmianach. Zmiany te mogą być na początku dosyć bolesne, jednak będzie to początek nowego etapu życia. Początkowo utracimy jednak stabilizację na wielu polach. Może to dotyczyć utraty aktualnej pracy. Dla par może symbolizować rozstanie. Zawsze jednak po tych gruntownych zmianach na naszym horyzoncie pojawi się spokój, szczęście i harmonia.

Karta w pozycji odwróconej

Odwrócona Wieża symbolizuje mniej drastyczne wydarzenia. Karta informuje o napięciu, w którym aktualnie się znajdujemy. Karta radzi by być bardziej ostrożnym, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zniszczeń obecnych w pozycji prostej. Warto przeanalizować swoje dotychczasowe życie zawodowe i prywatne i zatroszczyć się bardziej o zaniedbywane sfery, zanim będzie za późno i rozpocznie się wielka lawina.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.