Karta Tarota - Śmierć

Numer arkanu: 13
Znak artologiczny: Skorpion
Litera herbajska: Run

Śmierć Tarot

Karta Śmierć to dla wielu osób najczarniejsza z możliwych do wylosowania kart. Karta Śmierć w Tarocie powoduje lęk oraz przywodzi nam na myśl od razu najczarniejsze scenariusze. Zdziwisz się zapewne, jeśli przeczytasz że karta Śmierć w Tarocie to zdecydowanie najlepsza z kart, które możesz wylosować?

Rozpocznijmy od początku. Karta Śmierć w Wielkich Arkanach Tarota, to kategoria 13. Karta śmierci przedstawia przerażającego jeźdźca na koniu, który przynosi ze sobą śmierć.

Karta Śmierć – jej wizerunek

Karta śmierci w tarocie przedstawia jeźdźca, który nie ma głowy, a widzimy tylko czaszkę. W ręce jeździec trzyma chorągiew oraz porusza się na białym koniu z czerwonymi oczyma. Niejednokrotnie karta ta może być również tłumaczona jako anioł śmierci zbierający żniwo, przypominający tego z Apokalipsy Biblijnej. Śmierć w tarocie znaczy, iż najwyższy czas się ogarnąć oraz nie tracić życia. To sygnał, że musimy zmienić nasze życie i nie bać się zmian. Wiadomo, że zmiany zawsze napawają nas obawą, ale warto się na nie zdecydować, bo może nam to wyjść na dobre.

Śmierć jako karta tarota

Karta Śmieci w tarocie to numer 13. Karta ta przedstawia kościotrupa z kosą, a zatem standardowe rozumienie przez ludzi śmierci. W pewnych kartach tarota symbolika ta jest widziana w ciemnych barwach, w których jest owa karta, przez co ludzie postrzegają ją naprawdę negatywnie.

Koniec jakiegoś etapu, istotne zmiany, jakie na pewno nastąpią. Karta Śmierci, może oznaczać swego rodzaju przejście z jednego etapu na kolejny, co może być dla nas naprawdę bardzo trudne. Istotna zmiana, która następuje w naszym życiu, na przykład wyprowadzka, która może wiązać się z ogromną zmianą dotychczasowego stylu życia, strata ważnej dla nas osoby, całkowite odizolowanie się od pewnych ludzi, zapomnienie o danych wydarzeniach. Strata, przemiana, która zapewne nie będzie prosta, jednak może być drogą do tego, abyśmy mogli zaznać w życiu czegoś całkowicie innego, lepszego. Może być to całkowita zmiana, ostateczne zakończenie długiego związku, odizolowanie się od wydarzeń z naszej przeszłości.

Karta tarota Śmierć – co znaczy w miłości?

Karta Śmierci w uczuciach nie jest dobrą przepowiednią, ponieważ zawsze wskazuje na jakąś stratę w naszym życiu. Znaczy zakończenie związku czy choćby jakiegoś jego etapu, jak również może stanowić, że stratę której doświadczymy, trzeba będzie przeżyć samodzielnie. Jeżeli w relacji w partnerem, czy z partnerką, pojawiają się niepewności oraz potrzebna jest zmiana, to należy się spodziewać zmiany, która koniec końców będzie miała na nas wpływ.

Śmierć odwrócone znaczenie

Znaczenie odwróconej karty Śmierci nadal dotyczy zmiany w naszym życiu, jednak chodzi o zmiany, którym się opieramy Możemy denerwować się tym, co nam przyniesie przyszłość, nie chcemy zmian, jednakże są one konieczne, jeżeli po prostu chcemy iść dalej. Opieranie się zmianom oraz kurczowe trzymanie się przeszłości może źle wpłynąć na twoją przyszłość, co prawdopodobnie może spowodować, że poczujesz się jak w stanie zawieszenia.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.