8 Pucharów Tarot

8 Pucharów Tarot

8 Pucharów to karta, która sugestywnie opowiada historię za pomocą samego tylko obrazu. Jest noc (oznaczająca podświadomość), na niebie świeci księżyc. Widzimy postać ubraną w czerwony płaszcz, która oddala się w stronę gór. Płynąca w pobliżu rzeka to symbol emocji. Postać pozostawia za sobą puchary ustawione tak, jakby jednego brakowało. Czy tajemniczy wędrowiec wyruszył na poszukiwanie brakującego pucharu? Czy góry mogą znaczyć, że przed tym wędrowcem trudna podróż?

Znaczenie 8 Pucharów w pozycji prostej

8 Pucharów to karta rozstań i nowych początków. Pojawia się, kiedy zadajemy sobie pytanie, czy chcemy odejść, czy zostać. Każda z możliwych decyzji będzie się wiązać z emocjonalnym bólem. Pytanie brzmi, czy będzie to ból stagnacji czy ból rozwoju?

Karta ta zapowiada duże zmiany życiowe, zakończenie lub porzucenie czegoś. Dotychczasowa sytuacja nie była satysfakcjonująca, nadal tęskniliśmy za czymś, czego w niej nie było (brakujący kielich). Teraz wyruszamy w wewnętrzną wędrówkę, aby odnaleźć nieobecny element szczęścia. Należy jednak dostrzegać także to, że nie wszystko, co porzucamy, było złe; było tylko niepełne. Być może kiedyś nawet przynosiło nam szczęście, ale teraz przestało wystarczać. W życiu zawodowym oznacza to zajęcie, które kiedyś było źródłem radości, a obecnie czujemy się wypaleni i znudzeni. W relacjach, mówimy o związku, który niegdyś kwitł, a obecnie jest tylko ciężarem.

Dotychczasowy, jasno wyznaczony i racjonalny plan na życie nie sprawdził się. Tym razem podążymy za intuicją. Nawet jeśli nowy szlak będzie trudniejszy, na jego końcu czeka nas wielka nagroda. Porzucenie starego życia nie zawsze jest łatwe. Zawsze pozostawiamy za sobą coś, do czego byliśmy przywiązani. Może się zresztą okazać, że nasze odejście jest tylko tymczasowe, gdyż wrócimy z „brakującą częścią”.

Znaczenie 8 Pucharów w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej, 8 Pucharów oznacza lęk przed zmianą, odwlekanie koniecznych decyzji na później. Zwykle oznacza ona, że pozostajemy w toksycznej relacji lub miejscu pracy, które nam nie służy. Pragniemy odejść, ale strach przed nieznanym powstrzymuje nas. Karta wzywa nas, abyśmy pomyśleli o naszym długoterminowym dobru. Nawet jeśli na początku będziemy mierzyć się z trudnościami (symbolizowanymi przez strome wzgórza), w ostatecznym rozrachunku opłaca się podjąć wyzwanie zamiast tkwić w niezadowoleniu.

Odwrócona 8 Pucharów symbolizuje odwracanie się od problemów. Usiłujesz nie dostrzegać tego, że obecny stan rzeczy jest nie do zniesienia. Odwrócona 8 Pucharów to próba ucieczki przed konfrontacją z problemem.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.