10 Monet Tarot

10 Monet Tarot

Dziesiątka Monet (znana również jako 10 Denarów oraz 10 Pentakli) jest jedna z najbardziej pozytywnych, a zarazem najpiękniejszych kart w tarocie. Planetą tej karty jest Merkury, natomiast żywiołem Ziemia. Przedstawia ona kobietę i mężczyznę, którzy odczuwają radość z bieżącej chwili, spędzając czas w pięknym ogrodzie.

Karta zwiastuje przede wszystkim, że ciężka praca, jaką człowiek podejmował przez całe swoje dotychczasowe życie, nareszcie przynosi korzyści – ze względu na fakt, iż należy on do grona szczęśliwców, którzy w przyszłości będą cieszyć się życiem w harmonii, dobrobycie i bogactwie. Jako że karta ta jest ostatnią z kart dworu Denarów, mówi także o zamknięciu pewnego etapu. Stanowi ona także kartę rodziny – jej zasobności, bezpieczeństwie i szczęściu. Można zatem uznać, że w głównej mierze odnosi się ona do piękna i potencjału ukrytego w materii, a więc tym, co zwykłe i typowo przyziemne.

Należy jednak wspomnieć, że Dziesiątka Denarów można interpretować w różny sposób, gdyż jej znaczenie jest zupełnie inne w pozycji prostej i odwróconej.

W pozycji prostej

Dziesiątka Monet w pozycji prostej mówi o szeroko pojętym dobrobycie, szczęściu oraz stabilizacji. Odnosi się przede wszystkim do świata materii – zwiastuje możliwość dużego zarobku, otrzymania spadku od starszej osoby, dziedziczenie czegoś oraz pozytywne zakończenie rozpoczętych przedsięwzięć i projektów. W przypadku zdrowia, nie ma potrzeby do obaw, ponieważ będzie ono dobre. Karta odnosi się także do rodziny i przyjaciół – w pozycji prostej mówi o pozytywnych relacjach z nimi.

W pozycji odwróconej

Dziesiątka Monet w pozycji odwróconej symbolizuje spadek sił, uczucie wewnętrznego rozbicia, pojawienie się nieporozumień w rodzinie związanych z pieniędzmi, kradzieży na tle finansowym, problemach z testamentem lub otrzymaniem spadku, oraz starości. Odnosi się także do niewyciągnięciu ważnych lekcji z dotychczasowych doświadczeń, jak również niemożności odczuwania radości i szczęścia ze swojego życia.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.