9 Pucharów Tarot

9 Pucharów Tarot

Karta przedstawia mężczyznę, który siedzi na stołku z założonymi rękoma. Wygląda on na bardzo zadowolonego z siebie. Jest odświętnie ubrany, jego stopy spoczywają na ziemi spokojnie i pewnie. Za jego plecami znajduje się wysoki stół nakryty obrusem i zastawiony pucharami, które są ustawione w półokrągły łuk. Co może znajdować się w pucharach? Dlaczego ten człowiek jest taki dumny i usatysfakcjonowany?

Znaczenie 9 Pucharów w pozycji prostej

9 Pucharów nazywa się „kartą spełnionych życzeń”. Karta ta oznacza taki etap życia, kiedy możemy cieszyć się tym, co mamy. Uzyskaliśmy zadowolenie z naszego materialnego stanu posiadania, nastał czas finansowej stabilizacji. Możemy być z siebie dumni, wdzięczni za wszystko, co udało nam się osiągnąć, i doceniać przyjemności obecne w życiu. W naszych relacjach nastał spokój i szczęście. Karta ta doradza, aby skupić się na sobie i korzystać z przyjemności życia. Zaleca, aby zauważać i doceniać obfitość, która jest obecna w naszym życiu, a wdzięczność sprowadzi jeszcze większe dobro. 9 Pucharów jest zaproszeniem, aby czerpać z życia radość pełnymi garściami i bez poczucia winy. Jeśli nie masz obecnie życiowego partnera, wykorzystaj ten czas, aby cieszyć się niezależnością. Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie, więc zwróć uwagę na pozytywne aspekty tego, co jest teraz.    

Znaczenie 9 Pucharów w pozycji odwróconej

9 Pucharów może też mieć aspekt negatywny. Czy kiedy patrzysz na tę kartę, nie odnosisz wrażenia, że przedstawiony mężczyzna jest „zamknięty” wśród otaczających go pucharów? Czy nie odgradzają go one od świata? Jeśli 9 Pucharów wypadnie w pozycji odwróconej, oznacza, że nasz dobrobyt w gruncie rzeczy nas ogranicza. Być może staliśmy się zbyt próżni i skoncentrowani na własnych osiągnięciach i zasobach. Jeśli tego nie zmienimy, wkrótce spotkają nas konsekwencje takiego nastawienia, na przykład rozpad ważnych relacji interpersonalnych. Odwrócona 9 Pucharów może też sugerować problemy z piciem alkoholu lub objadaniem się.

Warto zwrócić uwagę na porównanie 9 Pucharów i 10 Pucharów. Czy widzisz, że obraz dziewięciu kielichów został umieszczony dokładnie w taki sposób, w jaki na karcie 10 Pucharów układa się tęcza? To porównanie może symbolizować różnicę między zamykaniem się we własnym zadowoleniu (9 Pucharów) a szczęściem, które przeżywamy wraz z innymi ludźmi (10 Pucharów). Odwrócona 9 Pucharów wskazuje na izolację i egoizm. Założone ręce sugerują, że człowiek przedstawiony na karcie nie wkłada wysiłku w swój stan posiadania i może wkrótce go utracić.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.