Karta Tarota - Sąd Ostateczny

Numer arkanu: 20
Znak artologiczny: Ogień
Litera herbajska: Szin

Sąd Ostateczny Tarot

Karta Sąd Ostateczny została w tarocie oznaczona numerem XX. Ta właśnie karta, znana jest również jako Zmartwychwstanie oraz Sąd. Karta ta, jest zapowiedzią udania się w podróż. Można ją połączyć z kartą Głupca, a wówczas oznacza że droga, w którą wyruszył Głupiec, zbliża się ku końcowi. Karta ta, odnosi się do chrześcijańskiej wizji sądu ostatecznego, a na jej wizerunku widnieje Anioł na niebieskim tle, który dmie w tubę. Nad Aniołem unoszą się nadzy ludzie, którzy właśnie powstali z grobu.

Co oznacza karta Sądu Ostatecznego?

Karta tarota ma swoje własne znaczenie i bardzo dużo zależy od tego, czy będzie ona w pozycji pionowej, czy też będzie ona odwrócona. Jeżeli chodzi o kartę Sądu Ostatecznego, która jest w pozycji pionowej, to znaczy ona zmiany, powstawanie z martwych, podniesienie się po utracie kogoś bliskiego i tym samym zaczęcie kolejnego rozdziału w swoim życiu, bazując na doświadczeniu z naszego życia. Karta ta, może ponadto oznaczać wewnętrzne pobudzenie, chęć do tego aby coś w swoim życiu zmienić, tym samym zmienić swoje plany, nastawienie do ludzi, stosunek do otaczającego świata.

Ponadto karta Sądu Ostatecznego, wskazuje że w naszym życiu będzie miała miejsce sytuacja, która sprawi że zmienimy nasze plany, zaangażujemy się coś w innego niż dotychczas. Oznacza to że nastąpi przełom, ale nie można interpretować jej dosłownie, a więc że ktoś zmartwychwstanie. Bardzo często jest tak, że umieramy wewnętrznie, ponieważ przeżyjemy coś bardzo traumatycznego, jakaś czysta nas umiera, ale po jakimś czasie podnosimy się, bo życie musi toczyć się dalej. Zakończenie jakiegoś etapu w życiu, również może oznaczać śmierć, na przykład pożegnalnie z kimś, złamane serce, strata pracy. Jednak nie można traktować tego jako cel naszego życia, ponieważ ono toczy się dalej, niezależnie od tego w jakim kierunku idziemy. Ponadto, możemy odnaleźć się na życiowym zakręcie i będziemy musieli wybrać, jaką drogą chcemy podążać.

Czy karta Sądu Ostatecznego może mieć jakieś negatywne znaczenie?

Jak wspomniano już wyżej, karta Sądu Ostatecznego odnosi się do przemian w naszym życiu, które muszą się wydarzyć. Takie zmiany są konieczne, chociażby wiązały się z ogromnym bólem, trudnościami z jakimi będziemy musieli się zmierzyć, jeżeli będziemy dążyć do celu, jak również na swojej drodze możemy spotkać wiele trudności, które mogą nam się wydawać nie do przezwyciężenia, możemy nie widzieć szansy na dobre życie, być negatywnie nastawieni do życia, nie mieć siły do tego, aby mierzyć się z codziennością.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.