5 Pucharów Tarot

5 Pucharów Tarot

5 pucharów to jedna z najbardziej negatywnych kart w talii tarota. Na kartach najczęściej przedstawiana jest postać, która ukrywa swoją twarz i wydaje się zrozpaczona. Część pucharów leży przewrócona na ziemi. Kielichy symbolizują niemożność dostrzeżenia nowych możliwości, gdyż człowiek skupiony jest tylko na swojej stracie. W ogólnym znaczeniu 5 pucharów mówi o przygnębieniu, poczuciu żalu, smutku, depresji i rozczarowaniach.

W pozycji prostej

5 pucharów w pozycji prostej mówi nam o tym, że sytuacja o jaką pytamy nie potoczyła się w taki sposób jak sobie to wyobrażaliśmy. Zamiast iść dalej to użalamy się nad sobą, mamy poczucie, że przegraliśmy i nie chcemy wziąć się w garść, ani iść dalej. Karta ta mówi o tym, że utknęliśmy w przeszłości i nie możemy odpuścić. Stare rany zalewają umysł. W pytaniach dotyczących miłości i związków karta wskazuje na to, że ogarnia nas smutek z powodu dawnego związku, albo czujemy strach przed porzuceniem. To także karta żałoby i pojawia się, kiedy straciliśmy kogoś dla nas ważnego i nie myślimy nawet o kolejnym związku. Karta najczęściej opowiada o zerwaniu, rozwodzie i separacji. W kontekście kariery zawodowej 5 pucharów mówi o utracie pracy, albo o upadku swojej działalności.

Karta zaleca wówczas, abyśmy nie dopuszczali do przytłoczenia i frustracji w związku z obecną sytuacją. W sprawach finansowych karta zapowiada stratę pieniędzy. Nie jest to wówczas czas na dokonywanie inwestycji i duże zakupy. W pytaniach dotyczących zdrowia 5 pucharów wskazuje na to, że nosimy ze sobą duży bagaż emocjonalny, z którym nie umiemy sobie poradzić. Karta wskazuje także na bóle głowy, bóle menstruacyjne, wylewy i tętniaki.

W pozycji odwróconej

5 pucharów w pozycji odwróconej sugeruje, że porażka, którą doświadczyliśmy w ostatnim czasie powinna już się wkrótce zakończyć. To czas otworzenia się i pogodzenia z losem. Człowiek zdaje sobie sprawę, że może pokonać ból i przygnębienie, a potem ruszyć dalej. Odwrócona 5 pucharów przypomina nam, że nie możemy już cofnąć przeszłości. Należy się jednak uwolnić od tego i otworzyć na nowe możliwości. W sprawach dotyczących uczuć i związków karta mówi o tym, że człowiek odzyskuje powoli nadzieję po stracie i godzi się z tym co było. Cierpienie oraz smutek dodały nam sił do dalszych działań. W pytaniach dotyczących kariery i finansów karta oznacza powrót na nogi po utracie pracy czy po poniesionych stratach materialnych.

W sprawach zdrowotnych 5 pucharów wskazuje na odpuszczenie sobie bólu i otworzeniu się na pozytywną i lecznicą energię, dzięki której pozbędziemy się problemów ze zdrowiem.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.