Karta Tarota - Księżyc

Numer arkanu: 18
Znak artologiczny: Ryby
Litera herbajska: Kof

Księżyc Tarot

Księżyc, to karta, która powoduje nieprzyjemne skojarzenia, czasem chociażby lęk. Dla porównania, dwie karty obok to Tarot Marsylski oraz Classic Tarot, wzorowany na Tarocie Marsylskim. Ciemna, wprost czarna oraz niezrozumiała, z zasady nie podoba się ludziom. Na karcie występuje okrągły, duży księżyc naświetlający wszystko własnym światłem, w dole pies oraz wilk, natomiast w wodzie występuje rak.

Karta tarota: Księżyc. Znaczenie oraz interpretacja

Karta tarota Księżyc uwidocznia wielkie siły kierujące światem poza zasięgiem własnego wzroku, natomiast widoczne w dziedzinie podświadomości jako wielka niezgłębiona niewiadoma. Księżyc świadczy też o tym, że nasza ignorancja magii oraz zarządzających nami energii doprowadza do tego, iż niejednokrotnie żyjemy iluzjami oraz wierzymy w wyobrażenia. Karta radzi, iż nie widzimy czegoś takim, jakim jest, natomiast jakaś wiadomość jest przed nami zatuszowana. Karta owa więc, odwołuje się do bogactwa własnego wnętrza oraz daje nam coś za pośrednictwem intuicji.

Karta Tarota Księżyc chociażby w prostej pozycji nie jest prostą kartą. Zwykle, gdy wypada w tymże miejscu znaczy jedynie mniejsze kłopoty, niż w odwróconej pozycji. To karta zawarcia w świecie fantazji, oderwania od prawdy w poszczególnym pytaniu. Karta rodzi strach, napięcie i trwogę, natomiast wszystko ogarnięte jest ogromną ilością ekscytacji, jakie potrafią Cię obciążyć. W prostym położeniu w Tarocie, jeśli widzisz kartę Księżyc to możesz być pewien, iż w sprawie, o jaką pytasz jest mnóstwo niewiadomych czy rzeczy, jakich jeszcze nie wiesz.

Karta odwrócona

Może nadać wyraźnie wielki sens wydarzeniom, jakie dla innej osoby były tylko incydentem. Jest zarazem gwałtowny oraz nerwowy. Boi się chociażby dzwonka do drzwi, bowiem oczekuje tylko złych informacji. Nie jest szczery w przyjaźni. Ostrożny oraz nieufny, z upodobaniem użala się nad sobą. Męczy siebie oraz bliskich. Obwinia ich o niepowodzenia, natomiast też szantażuje psychicznie. Na dodatek kłamie.

Znaczenie karty Księżyc w miłości

Jeżeli własne pytanie do kart tarota dotyczy miłości oraz wylosujemy kartę Księżyc, oznacza to, iż w związku, o jaki pytamy, obecne są jakieś niedopowiedzenia, zagadki oraz nierozwiązane sprawy. Może znaczyć to na przykład trzecią osobę w związku czy zazdrość (bezpodstawną czy nie). Karta Księżyc pokazuje również na manię na punkcie jakiejś osoby czy sprawy. Wróży związek niebezpieczny oraz niepewny co do przyszłości. W nawiązaniu do codziennych relacji pokazuje na piękne aspekty związku, jakie należałoby wziąć pod uwagę.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.