Karta Tarota - Cesarz

Numer arkanu: IV
Znak artologiczny: Baran
Litera herbajska: He

Cesarz Tarot

Starszy mężczyzna, dorosły, wysoce postawiony, gromadzący w dłoniach władzę, menedżer, prezes, współwłaściciel marki, mężczyzna żonaty, silny, cieszący się uznaniem oraz szacunkiem. Tata, jaki może zagwarantować zabezpieczenie materialne dla własnej rodziny. Jest to także lider, głowa państwa, prawdziwa indywidualność, człowiek aktywny, sprawiedliwy, godny zaufania.

Cesarz – interpretacja

W pełnym znaczeniu karta Cesarza jest znakiem obfitości, jednak nie jak w wypadku Cesarzowej – wychodzącej z natury, jedynie fizycznej. Cesarz jest panem we własnym otoczeniu. Jedynie od niego natomiast zależy, jak będzie traktował otaczających go ludzi. Jakie prawa ustanowi? Czy będzie uznawał inne potrzeby? Cesarz zadaje pytanie o to, w jaki sposób pragniemy zastosować własną siłę. Czy zadbamy o to, by zagwarantować innym odpowiednie warunki oraz wrażenie bezpieczeństwa, lub zamiast tego skoncentrujemy się na tymże, aby ich sprawdzać? Cesarz w tarocie może być niebezpiecznym znakiem, ponieważ od zachowania osoby pytającej lub od następnych kart zależy, co tak właściwie będzie przedstawiał.

Cesarz – znaczenie karty w tarocie

Cesarz w tarocie oznacza świat opracowany poprzez człowieka, w przeciwieństwie do reprezentowanego poprzez kartę Cesarzowa świata przyrody. Karta Cesarz ukazuje siłę człowieka nad naturą oraz radzi, iż władza owa zastosowana w odpowiedni sposób doprowadza do porządku oraz zorganizowanego społeczeństwa, tymczasem doprowadzona do ostateczności może przeobrazić się w przemoc oraz dyktaturę. Karta Cesarz czasami interpretowana jest oczywiście jako dyktat rozumu nad uczuciami oraz skłonność do używania twardych zasad tam, gdzie być może niezwykle odpowiednie byłyby miękkie rozmowy oraz przystosowanie się do warunków sytuacji.

W dobrym znaczeniu Cesarz mówi o osobie dorosłej, szczerej i godnej zaufania. Świadczy także o zwycięstwie lub czekających nas efektach w pracy czy w związku. Wszystko zależy od tego, jak zostało poprzez nas określone pytanie, bowiem może on świadczyć o nas samych, partnerze lub szefie. Krytycznym znaczeniem Cesarza jest zbędna przesada czy egoizm. W układzie dotyczącym pracy i finansów, może mówić o tymże, iż czekają na nas problemy i niepowodzenia, być może chociażby strata etatu. Wszystko zależy od tego, jakie karty będą towarzyszyć Cesarzowi w układzie.

Jeżeli będzie to Cesarz – oto czego możesz się spodziewać

Karta Cesarz mówi, iż to osoba dla Ciebie, jeśli tęsknisz za kimś, kto zarazem stanie się dla Ciebie stałym partnerem, dobrym rodzicem oraz otwartym kochankiem. Władca da Ci stały, pewny dom. Możesz na nim (niej) polegać. Jest niezależny, praktyczny oraz dojrzały życiowo. Harmonijnie godzi sprawy zawodowe z rodzinnymi. Ideał? Niekoniecznie, bo związek z Cesarzem jedynie wówczas jest właściwie partnerski, jeżeli łączą go dwie konkretne osobowości.

Jaki będzie szef w Cesarzu?

Niezwykle logiczny, mądry. Będzie egzekwował oczywiście wszystkie zadania, nie pojmie tzw. sytuacji życiowych. Będzie krytyczny, na pewno prędzej skrytykuje za chociażby mały błąd, aniżeli zaaprobuje za odpowiednio zrobioną pracę. Będzie również oschły, pozamykany na odczuwanie pozostałych ludzi zatem nie porozmawiasz z nim, prawdopodobnie, iż krótko o planach, zadaniach oraz ich realizacji.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy za jedyne 4,92zł/minuta i 3,69zł/SMS

Barbara

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 01

Wyślij SMS o treści: STREFA.1(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Tatiana

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 02

Wyślij SMS o treści: STREFA.2(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Beata

Status:

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 03

Wyślij SMS o treści: STREFA.3(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.

Ariela

Status: Dostępna

Numer: 708770101

Wewnętrzny: 04

Wyślij SMS o treści: STREFA.4(Twoje pytania i data urodzenia) na numer 7336.