2 Pucharów Tarot

2 Pucharów Tarot

2 pucharów w ogólnym kontekście to bardzo pozytywna karta, która oznacza, że wszelkie sprawy będą toczyć się dobrze, a nasze życie będzie harmonijne. Na kartach tarota widzimy zazwyczaj dwie postacie – kobietę i mężczyznę z pucharami w dłoniach podczas ceremonii zaślubin, którzy uzupełniają się nawzajem i żyją razem w zgodzie. Dwójka pucharów odnosi się zwykle do miłości pomiędzy partnerami, ale w innych sprawach oznacza także przyjaźń, serdeczność, równowagę i wzajemny szacunek. To również pomoc życzliwej nam osoby i dobre stosunki z innymi ludźmi.

W pozycji prostej

2 pucharów w pozycji prostej mówi o zgodzie, przebaczeniu i pojednaniu. W miłości oznacza rozkwitający romans, zaręczyny, małżeństwo, powrót do partnera, a także zrównoważony i pełen miłości związek. To idealna karta dla par, gdyż wskazuje na większe zaangażowanie się i większą więź z partnerem. Mamy wówczas pewność, że emocje jednej osoby przeplatają się z uczuciami drugiej i mogą sobie razem spokojnie zaufać. Jeżeli chodzi o sprawy biznesowe i karierę to karta reprezentuje silną i udaną współpracę z drugą osobą, a także zakończenie starć. W pracy powinno pójść wszystko dobrze. Poczujemy się bardziej docenieni, a sytuacja finansowa powinna pozostać w równowadze bez powodu do zamartwiania się. W kontekście zdrowotnym 2 pucharów może mówić o kłopotach zdrowotnych z narządami, które w ciele występują podwójnie jak uszy, nerki czy jajniki u kobiet. Karta ta wskazuje także na to, że nasze zdrowie powinno wrócić  do równowagi.

W pozycji odwróconej

2 pucharów w pozycji odwróconej oznacza, że równowaga, która była kiedyś została zerwana i zapanuje chaos i dysharmonia. Sprawy zaczęły przybierać zły obrót i jedna ze stron może mieć urazę. W pytaniach dotyczących miłości osoby stają się niezdolne do rozwijania swojego związku. Ich relacja zostaje wstrzymana, wycofują się emocjonalnie, albo pozostają w jakimś konflikcie czy niezgodzie. Jeden z partnerów wnosi też do związku więcej niż druga osoba, przez co dochodzi do kłótni. Jeżeli chodzi o sprawy kariery to w przypadku karty odwróconej mamy do czynienia z konfliktami i brakiem szacunku. To także przestroga przed zawieraniem nowych umów i współpracą z podejrzanymi osobami. W pracy możemy się wówczas spotkać z napięciem i oziębłością ze strony współpracowników. W finansach odwrócona karta zapowiada niestabilność i nierówność. Należy wtedy rozsądnie gospodarować pieniędzmi i uważnie śledzić swoje wydatki, aby zorientować się w czym jest problem. Kiedy pytamy o zdrowie to karta sugeruje brak równowagi i stres w życiu.