6 Pucharów Tarot

6 Pucharów przedstawia dwójkę dzieci. Jedno z nich podaje drugiemu kielich z bukiecikiem kwiatów w środku. Symbolizuje on cierpliwość i dobroć dla drugiego człowieka. Dzieci są ubrane na kolorowo i wydają się szczęśliwe. Znajdują się na placu czy też podwórzu otoczonym przez budynki, a w tle, na szczycie schodów, widać osobę dorosłą.

Znaczenie 6 Pucharów w pozycji prostej

6 Pucharów odnosi się przede wszystkim do naszej przeszłości, mówi o powrocie do dzieciństwa, nostalgii i tęsknocie. Jest to karta sentymentu, niewinności, szczęśliwego dzieciństwa i młodości. Być może czeka nas podróż do rodzinnego domu, a być może po prostu jesteśmy w klimacie wspomnień. Może się zdarzyć, że wkrótce spotkamy osobę z naszej przeszłości, a może powtórzą się wydarzenia, które kiedyś już miały miejsce. Karta ta kojarzy się z wrażliwością, ulgą i pozytywnymi emocjami. Czasami 6 Pucharów informuje o dziecku, które wkrótce ma się pojawić w naszej rodzinie. Być może wkrótce spędzisz więcej czasu z dziećmi, na przykład na polu zawodowym.

6 Pucharów przypomina, że każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, które pozostaje w nas nawet, kiedy jesteśmy dorośli. Warto zwrócić uwagę na pragnienia naszego wewnętrznego dziecka, pozwolić sobie na zabawę i podążanie za pasjami. Spróbuj znaleźć w swoim życiu więcej miejsca na spontaniczność, autentyczność i twórczość. W sprawach zawodowych, postaraj się przesunąć swoją uwagę z korzyści materialnych na samorealizację. W sprawach sercowych, skoncentruj się na życzliwości i wrażliwości. Zauważ, że 6 Pucharów mówi również o obdarowywaniu innych, wzajemnej pomocy i odnalezieniu radości w byciu życzliwym. Czasem możemy spróbować powrócić do dziecięcego sposobu widzenia świata, nawet w naszej szorstkiej codziennej rzeczywistości.

Znaczenie 6 Pucharów w pozycji odwróconej

Kiedy 6 Pucharów wypada w pozycji odwróconej, przestrzega przed tkwieniem w przeszłości. Być może ciągną się za nami nierozwiązane sprawy i problemy, z którymi najwyższy czas sobie poradzić. Urazy emocjonalne z dzieciństwa mogą mieć nadal wpływ na naszą teraźniejszość. Karta zaleca, aby przestać patrzeć w przeszłość i pozwolić jej odejść.

6 Pucharów w pozycji odwróconej często oznacza, że jesteśmy zbyt zależni od naszej rodziny pochodzenia. Jest to znak, że uciekamy przed odpowiedzialnością i trudem dorosłego życia. Prawdopodobnie jesteśmy nadal uwikłani w zbytnią zależność emocjonalną od rodziców. Najwyższy czas się usamodzielnić i żyć własnym życiem. Ponadto, odwrócona 6 Pucharów ostrzega przed spoglądaniem na świat przez różowe okulary i „farbowaniem rzeczywistości”.